Štai ką mes čia darom:

Pasiruošimo gimdymui seminarai vyrams

Geriausios dulos turi barzdą. Geriausi vyrai ruošiasi gimdymui.

Dalyvauk susitikime su gydytoju psichiatru Viliumi Ogensku ir išmok asistuoti savo moteriai gimdymo metu bei tinkamai pasirūpinti ja susilaukus vaikelio.

Sek mus čia:

Kodėl geriausi vyrai ruošiasi gimdymui

Kodėl vyrai turėtų ruoštis gimdymui?

Moterys nori, tikisi ir laukia vyrų pagalbos

Pasaulis pasikeitė.

Jeigu anksčiau moterys gimdydavo artimų moterų rate, savo namuose, tai šiais laikais gimdymai persikėlė į ligonines.

Moterys gimdo apsuptos medikų komandos. Ir nors to pliusai akivaizdūs – daugiau medicininės pagalbos mamai ir vaikui – tačiau gimdymas nepažįstamų žmonių rate, oficialioje ir šaltoje ligoninės aplinkoje, moteriai sukelia daug streso.

Į pagalbą palaikyti moterų skuba dulos.

Visgi, dauguma moterų palaikymo ir atramos sunkiausiu ir svarbiausiu jų gyvenimo momentu laukia iš savo vyrų.

Dažnas vyras nežino, kaip galėtų padėti

Dauguma pasiruošimo gimdymui kursų skirti tik moterims arba poroms, bet net ir jų metu nėra atliepiami vyrams rūpimi klausimai.

Didelė, tikrai per didelė, dalis porų išsiskiria susilaukus vaiko, per pirmuosius vaiko gyvenimo metus.

Nors priežasčių tam tikrai ne viena, esam tikri, kad jeigu vyrai turėtų šiek tiek daugiau žinių apie moters kūną, smegenų veiklą jai laukiantis, gimdant ir pagimdžius, gyventi laimingai būtų paprasčiau.

Seminarą ves gydytojas ir tėtis

Seminarą ves gydytojas psichiatras Vilius Ogenskas

“Esu Vilius, gydytojas psichiatras. Mėgstu chemiją, mokslą, vaistus ir domiuosi, kaip veikia žmogaus smegenys.

Esu tas, į kurį kreipiasi žmonės, išgyvenantys įvairias santykių ar asmenines krizes, susirgę, ieškantys pagalbos ir palaikymo, norintys geriau suprasti ir priimti save.

Prieš keletą mėnesių susilaukėme sūnaus Perkūno.

Nors pats esu gydytojas, mokiausi akušerijos, o studijų metu asistavau priimant ne vieną gimdymą, dalyvavau poroms skirtuose pasiruošimuose, kuriuos organizavo gimdymo namai, galiu atvirai pasakyti – tikrai galėjo būti ir geriau. 😄

Turbūt buvau labiau pasiruošęs mediciniškai priimti patį gimdymą, nei būti ta “dula su barzda”, kuri padeda, palaiko moterį gimdymo metu.

Ir nors apie mokslinę, fiziologinę, emocinę gimdymo ir pogimdyminio laikotarpio pusę galėčiau kalbėti valandų valandas, supratau, kad tapimas tėčiu yra daug daugiau.

Konsultuodamas šeimynines krizes išgyvenančius vyrus, girdžiu, jog dažnai jie jaučiasi bejėgiai, negalintys padėti, nesuprantys, kuo gali būti naudingi, nerandantys savo vietos.

Neseniai vienas pacientas taip apibūdino savo jausmus, kartu su žmona laukiantis antro vaikelio:

Gėda ir sakyti, bet jaučiuosi visiškai dužęs, toksai suparalyžiuotas. Sako visi aplinkui kad antras vaikas tai jau lengvai, viską gi žinau. Bet realiai tai nežinau nieko, praeito nėštumo ir gimdymo praktiškai neatsimenu, blokas konkretus. Atsimenu tik kad viską dariau atrodo blogai, nors žmoną myliu ir norėjau padėt.

Supratau, kad savo mokslinėmis žiniomis ir patirtimi galiu pasidalinti su kitais, tad parengiau pasiruošimo gimdymui seminarą, skirtą būtent vyrams.

Seminare išmoksi daug dalykų

Ko išmoksi pasiruošimo gimdymui seminare vyrams?

Vyrų pasiruošimo gimdymui susitikimo tikslas yra visapušiskai paruošti tave tiek savo moters nėštumui, tiek gimdymui ir pogimdyminei priežiūrai.

Taip pat padėti surasti savo naują vaidmenį šeimoje, išvengti pasimetimo ir beprasmybės bei atstūmimo jausmo.

Sudėliojome viską taip, kad išėjęs iš mūsų susitikimo:

Turėsi žinių apie moters kūną ir psichiką

Žinosi, kaip tinkamai pasirūpinti savo moterimi jai laukiantis, gimdant ir pagimdžius. Suprasti, kokie hormoniniai pokyčiai moters organizme lemia jos vienokią ar kitokią savijautą. Tad geriau suprasi savo partnerę, jos nuotaikas ir sprendimus.

Būsi naudingas gimdymo metu

Mokėsi atpažinti gimdymo pradžią ir padėti partnerei apsispręsti, kada vykti į ligoninę, o kada dar galima ramiai pabūti namuose. Turėsi aiškesnį vaizdą, kaip atrodo pats gimdymo procesas. Žinosi, ko tikėtis (ir ko nesitikėti) iš medicinos personalo, ir gebėsi atpažinti institucinį smurtą. Kalbėsime, kaip nuo jo apsaugoti savo moterį.

Mokėsi geriau rūpintis nėštuke ir gimdyve

Gebėsi geriau įvertinti, kokia moters savijauta po gimdymo yra natūrali ir reikalaujanti užuojautos ir palaikymo, o kada jau vertėtų atkreipti dėmesį ir sunerimt, kreiptis profesionalios pagalbos.

Jausies labiau savim pasitikintis

Įgausi įrankių ir praktinių patarimų, kurie padės susitvarkyti su nerimu dėl naujos tėčio rolės, finansų, laiko planavimo, ribų nustatymo, savo poreikių išsakymo. Sužinosi apie tokį dalyką kaip pogimdyminė vyrų depresija (taip, tai tikras dalykas), ir kaip ją atpažinti. O atpažinus – ką su tuo daryti.

Registruokis į seminarą

Dalyvauk seminare

Pasiruošimo gimdymui seminaras skirtas vyrams, siekiantiems geriau pasiruošti gimdymui ir sužinoti, kaip kuo geriau padėti savo moteriai.

2024 balandžio 28 d. 12:30
KAUNAS

Drobės g. 62, Kaunas. Truks 4 valandas.

2024 birželio 9 d. 12:30
KAUNAS

Drobės g. 62, Kaunas. Truks 4 valandas.